Безперебійна робота і довгий термін експлуатації кавомашини безпосередньо залежить від правильного догляду за нею. Мало хто знає, але таку техніку потрібно регулярно чистити. Якщо цього не робити, то дорогий ремонт вам гарантований.

Якщо так розібратися, то ремонт кавової машини полягає в професійному чищенні, в рідкісних випадках – заміні окремих частин, робота яких вийшла з ладу. Коштує таке задоволення недешево, тому ми рекомендуємо самостійно і регулярно чистити свою кавоварку. Робиться це легко, якщо дотримуватися певних правил

Правила догляду за кавоваркою: 4 важливі моменти

Якщо регулярно проводити профілактичні заходи, то можна бути впевненим в тому, що ваша кавоварка прослужить довше, і в найвідповідальніший момент не підведе. Основні правила догляду за технікою:

 1. Більшість кавоварок оснащені кавомолкою. В цьому випадку необхідно завжди стежити за її сухістю. Зайва волога може швидко вивести її з ладу. Щоб цього не сталося, необхідно перед кожним засипанням зерен протирати її сухою серветкою.
 2. Важливу роль відіграє догляд за фільтром. Для початку необхідно розібратися, який саме встановлено на вашому обладнанні. Якщо мова йде про паперовий фільтр, то його слід міняти при кожному заварюванні, а ось нейлоновий може працювати до двох місяців при щоденному використанні. Найкращими вважаються незмінні фільтра. При виробництві їх поверхню покривають нітридом титану, що забезпечує їм довгий термін експлуатації.
 3. Плита автоматичного підігріву повинна бути завжди чистою. Навіть якщо ви помітили маленьку краплю кави, то її потрібно відразу усунути. Тільки в цьому випадку плита зможете повноцінно зберігати тепло.
 4. Обов’язково необхідно здійснювати своєчасну очистку ємності від кавової гущі і залишків молока.

Дотримуючись цих простих правил ви можете не переживати за роботу своєї техніки.

Як чистити професійну кавоварку?

Очищення обладнання здійснюється згідно з інструкцією, що додається при покупці. При цьому не слід забувати про основні правила:

 • якщо для очищення застосовуються порошки або таблетки, то вони обов’язково повинні бути в розчиненому вигляді. Якщо мова йде про капсульне обладнання, то тут необхідно використовувати спеціальні капсули. Інші засоби для чищення можуть йому нашкодити;
 • періодично потрібно витягувати фільтр;
 • краще використовувати перевірені засоби;
 • не варто експериментувати зі способами очистки, які описані в інтернеті. Наприклад, поширений метод очищення за допомогою лимонної кислоти може тільки нашкодити техніці;
 • категорично заборонено ігнорувати сигнали кавомашини. Не відкладайте момент чистки, інакше пошкодиться весь механізм;
 • застосовувати краще пом’якшену, фільтровану воду;
 • через кожні 350 порцій кави необхідно проводити генеральне чищення всіх елементів;
 • поддон зливати від зайвої рідини рекомендується щодня.

Професійна техніка вимагає більш ретельного догляду, ніж простий домашній варіант.

Інструкція по очищенню кавоварок

У будові кавоварки є три найбільш уразливих місця, які потребують обов’язкового чищення.

Накип – причина всіх проблем

Саме накип виводить з ладу обладнання, тому її необхідно усувати відразу ж. Для цього відмінно підходять спеціальні засоби для чищення.

Їх наливають в бак для чистої води. Потім обладнання слід включити і “прогнати” разом з цим засобом. Тут важливо пам’ятати, що всі магазинні засоби повинні розбавлятися з водою в певній пропорції. Виробники вказують це на упаковці. Щоб накип з’являлася рідше, потрібно використовувати пом’якшену відфільтровану воду.

Чистимо заварювальний блок від кавових масел

Абсолютно кожне обладнання, незалежно від виробника, має так званий заварювальний блок. Згодом він забивається дрібними частинками зерен і маслами.

За правилами, заварний блок періодично знімається і промивається. Після цього він витирається сухою серветкою і встановлюється назад. Частота цієї процедури залежить від частоти використання обладнання. Якщо мова йде про професійне, то тоді подібні маніпуляції потрібно робити частіше.

Крім звичайного прання, кожні 200-500 чашок потрібно проводити очищення блоку за допомогою спеціальних таблеток, які так і називаються “таблетки для чищення від кавових масел”.

Очищення молочного контуру (тракту)

Якщо не забувати і регулярно чистити цей елемент, то додаткових хімічних засобів вам не потрібно. Молочний контур легко знімається, промивається і встановлюється на місце.

Але, часто бувають випадки, коли про цей момент забувається. У цьому випадку на допомогу прийде спеціальне засіб для чищення. Купити його можна в спеціалізованому магазині.

Звичайно, від поломок обладнання ніхто не застрахований, і статися це може в будь-який момент. Якщо ж вам не вдалося вберегти свою кавоварку, і вона все ж зламалася, то ви завжди можете звернутися в сертифікований сервісний центр. Досвідчені фахівці проведуть повну діагностику і усунуть всі поломки.