Щоб відвідувачі кафе змогли сповна насолодитися чудовим ароматом і смаком кави, потрібна хороша кавомашина. У власників кав’ярні, кафе або бару відразу виникає безліч питань: яку техніку вибрати, який варіант підійде для бару, кафе та кав’ярні, що врахувати при виборі? Вибравши хорошу кавомашину та сировину високої якості, можна підвищити відвідуваність закладу, що, без сумнівів, принесе більший прибуток підприємцю.

Для того, щоб визначитися з вибором, в першу чергу, необхідно розібратися з видами професійних кавомашин.

Основні різновиди

За типом управління професійні апарати можуть бути напівавтоматичні (ручні) і автоматичні. Останні моделі мають кавомолку. Це дозволяє використовувати каву в зернах, тоді як в ручних агрегатах можна завантажувати тільки мелені зерна. Операції з приготування напою автоматична модель виконує самостійно, без втручання людини. Напівавтоматичні апарати необхідно очищати від відпрацьованого матеріалу.

Кавові машини також відрізняються за типом установки. Розрізняють такі види:

 • Вбудовувані. Для них потрібно передбачити нішу, яка буде підходити за розміром. Головна перевага агрегатів – економія місця.
 • Розташовані окремо. Техніка встановлюється в будь-якому зручному місці. При необхідності її можна перемістити в інший куточок кафе, бару чи кав’ярні.

При виборі необхідно враховувати, що пристрої відрізняються за принципом роботи:

 1. Пристрої ріжкового типу. Під час нагрівання води виникає пар. Він під тиском проходить через ріжок з кавою. Вода, насичена смаком і ароматом кави, подається в чашку. Кавова гуща, що залишилася в ріжку, видаляється самостійно.
 2. Порційні апарати працюють так, як і ріжкові моделі. Для приготування кавового напою використовуються мелені зерна або сировина в таблетках.
 3. Капсульні. Для приготування застосовуються капсули зі спресованої сировини.
 4. Еспресо. У пристроях передбачена кавомолка. Вони працюють так, як і техніка ріжкового типу.
 5. Автоматичні моделі оснащені піноутворювачем. Це хороший вибір для приготування капучино і еспресо. За допомогою дисплея можна змінювати обсяг і міцність напою.

Кавові машини можуть мати додаткові функції: капучинатор, функцію швидкого пару, режим автоматичного очищення і т.д. Крім того, пристрої можуть бути оснащені лічильником витрати кави і приєднуватися до касової системі. Такі апарати максимально спрощують підрахунок витрат.

Як вибрати кращу професійну кавомашину

При виборі кавомашини, в першу чергу, необхідно врахувати, в якому саме закладі її планується експлуатувати. Для кав’ярні підійдуть автоматичні пристрої. Вони розраховані на великий потік відвідувачів. Апарати повинні бути якісними, з функцією контролю очищення.

При виборі важливо врахувати такі основні критерії:

 • можливість підключення пристрою до водопроводу;
 • наявність насадок для приготування різних кавових напоїв;
 • лічильник кількості приготованих порцій;
 • можливість налаштування процесу заварювання кави.

Для кафе слід вибирати кавомашину, яка може готувати різні напої. Оптимальний вибір – напівавтоматичні моделі з ручною дозуванням порцій. Кращий варіант для кафе – ріжковий апарат з додатковими функціями. Такий варіант також підходить для бару.

Сучасна техніка для варіння кави радує широким асортиментом. На ринку представлена ​​велика кількість моделей різних торгових марок. Щоб зробити правильний вибір, необхідно віддавати перевагу відомим брендам, які пропонують надійну, якісну і практичну техніку.

Радимо звернути увагу на професійні кавомашини італійської компанії «Bezzera», засновник якої був винахідником першої в світі «еспресо» -машини. З тих пір техніка удосконалювалася і ускладнювалася. Вже більше століття вона витримує перевірку часом і залишається дуже бажаною і популярною. До головних переваг італійських кавомашин варто віднести:

 1. Простоту експлуатації та обслуговування.
 2. Виготовлення вузлів, які контактують з напоєм, з нержавіючої сталі, а не із пластику.
 3. Просту, надійну і практичну конструкцію.
 4. Різноманітність варіантів приготування кави.
 5. Можливість налаштування температури і тиску варильних груп.
 6. Наявність моделей з великим об’ємом бойлера.
 7. Велика кількість додаткових функцій.
 8. Оригінальний дизайн.

Саме завдяки переліченим вище перевагам апарати для варіння кави Bezzera користуються великою популярністю по всьому світу. Не зраджуючи віковим традиціям, компанія випускає високоякісні машини не тільки для професійного, але й для домашнього використання.